اصغر یوسفی نژاد، فیلمسازتبریزی دچارخونریزی مغزی شد!

اصغر یوسفی نژاد، کارگردان برجسته تبریزی و برنده جایزه سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجربرای فیلم ائو (خانه ) بر اثر عارضه مغزی به کما رفته است.

جلیل اکبری صحت که تهیه‌کنندگی جدیدترین فیلم یوسفی‌نژاد را با نام «عروسک» برعهده داشت، در گفت‌وگو با فرهنگ نو ضمن تایید این خبر گفت: امروز به دنبال پی گیری‌ وضعیت صدور پروانه نمایش فیلم «عروسک» در وزارت ارشاد بودم که خبردار شدم اصغر یوسفی نژاد دچار خونریزی مغزی شده و در بیمارستان بین‌المللی تبریز بستری است. او فعلا در بیهوشی به سر می‌برد و با توجه به شرایطی که دارد هنوز پزشکان اجازه جراحی را نداده‌اند.

اکبری‌صحت از دوستداران این هنرمند درخواست کرد که برای سلامتی و شفای او دعا کنند.

اصغر یوسفی نژاد متولد ۱۳۴۸٫ فارغ التحصيل رشته كارگرداني از دانشكده صدا و سيما. از سال ۶۹ با كارگرداني فيلم ۸ ميليمتري «سياه و سفيد» كار خود را شروع كرد. ديگر آثار او عبارتند از: نويسندگي و كارگرداني سريال مستند «شهريار» و فيلم هاي كوتاه «شهين شيلات»، «ساري سولي»، «سرگذشت يك فيلم»، «نيمه يك سيب»، «من هم مادرم»، «مداد تراش»، «منظره زندگي»، «رنگي كنار شب»…

یوسفی‌نژاد که بیشتر با نوشته‌ها و ساخت فیلم «اِئو» شناخته می‌شود، سال گذشته فیلم «عروسک» را ساخت که سازمان سینمایی پروانه نمایش آن را برای جشنواره فجر صادر نکرد و تاکنون هم مجوز اکران به این فیلم نداده است!

ارسال دیدگاه